Corporate
son_duyurular_buyuk
![GAZIANTEP - BUHASDER PROVINCIAL EDUCATION MEETING](https://www.buhasder.org.tr/en/imgs/70x55x2/buhasder-toplanti-gaziantep.png)
GAZIANTEP - BUHASDER PROVINCIAL EDUCATION MEETING
06 March 2024![21 Aralık 2023 VİRAL HEPATİTLER TANI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ TOPLANTISI](https://www.buhasder.org.tr/en/imgs/70x55x2/mceclip1.png)
21 Aralık 2023 VİRAL HEPATİTLER TANI VE TEDAVİ YÖNTEMLERİ TOPLANTISI
10 November 2023![BUHASDER 2023 - Burs Başvuru Formu](https://www.buhasder.org.tr/en/imgs/70x55x2/gorsel_7.jpg)
BUHASDER 2023 - Burs Başvuru Formu
18 October 2023![BUHASDER 2023 KONGRESİ Katılım Desteğine Başvurmak İçin Son Gün 19 Eylül 2023](https://www.buhasder.org.tr/en/imgs/70x55x2/gorsel_7.jpg)
BUHASDER 2023 KONGRESİ Katılım Desteğine Başvurmak İçin Son Gün 19 Eylül 2023
16 September 2023![FIFTY-SIX WOMEN WHO CHANGED THE WORLD](https://www.buhasder.org.tr/en/imgs/70x55x2/site-kitap-kapak_4_2.png)
FIFTY-SIX WOMEN WHO CHANGED THE WORLD
05 April 2021![BUHASDER’e göre ellerimizi yıkamıyoruz.](https://www.buhasder.org.tr/en/imgs/950x534x2/sabah.png)
https://www.sabah.com.tr/egeli/2019/10/25/buhasdere-gore-ellerimizi-yikamiyoruz
BUHASDER’e göre ellerimizi yıkamıyoruz
BULAŞICI Hastalıkları Önleme Derneğinin (BUHASDER) öncülüğünde yapılan araştırmaya göre her 5 kişiden biri günde en fazla bir ya da iki kez ellerini yıkıyor.
BUHASDER Başkanı Prof. Dr. Şükran Köse, derneğin Samsun İl Temsilcisi Dr. Teoman Kaynar ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Muhammed Alpaydın, geçen ay "Halkın el hijyeni alışkanlıklarının ve el hijyenini etkileyen faktörlerin araştırılması" konulu bir araştırmaya imza attı. Çalışma kapsamında internet aracılığıyla tüm Türkiye'den bin 68 kişiye ulaşıldı ve el yıkama alışkanlıklarına ilişkin sorular yöneltildi.
BUHASDER Başkanı Prof. Dr. Şükran Köse, "Gençlerde ve gelir düzeyi düşüklerde el yıkama oranı daha az. Bu nedenle küçük yaşlardan itibaren el yıkama eğitimleri verilmelidir. El temizliği kişinin kendi sağlığı için çok önemli" dedi.